Top Ad

Ροη:

latest

ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0: Δεν άξιζαν κάτι περισσότερο

Δεν είχε νικητή το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 15η αγωνιστική της Super League Interwetten. Η αναμέτρηση του Αλκα...

Δεν είχε νικητή το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 15η αγωνιστική της Super League Interwetten. Η αναμέτρηση του Αλκαζάρ έληξε 0-0 με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να φτιάξουν πολλές ευκαιρίες σε ένα φτωχό παιχνίδι.

Έτσι, η ΑΕΛ ανέβηκε στους 8 πόντους και παρέμεινε στην 13η θέση. Μάλιστα συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη στο σπίτι της, αφού το μοναδικό τρίποντο έχει καταγράψει εκτός έδρας (στους Ζωσιμάδες) στον πρώτο γύρο. Από την άλλη, ο ΠΑΣ έφτασε τους 14 πόντους και είναι 10ος έχοντας βέβαια να δει νίκη από τις 6 Δεκεμβρίου.

ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΚΑΙΡΕΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να μπουν στην αρχή της αναμέτρησης δυνατά και με όρεξη. Ωστόσο, σταδιακά ο ρυθμός έπεφτε όσο κυλούσαν τα λεπτά, τα φάουλ ήταν αρκετά, ενώ προσπαθούσαν να απειλήσουν κυρίως με γεμίσματα στην περιοχή, τα οποία ήταν εύκολα διαχειρίσιμα.

Οι προπονητές των δύο ομάδων προσπάθησαν να αλλάξουν την εικόνα του παιχνιδιού προχωρώντας σε κάποιες αλλαγές, όμως πάλι γκολ δεν μπήκε. Η ΑΕΛ και ο ΠΑΣ έγιναν πιο επιθετικές προς τα τελευταία λεπτά με την σημαντικότερη ευκαιρία να καταγράφεται από τον Νάουμετς στο 90+3'. Το 0-0 παρέμεινε έως και το τελευταίο σφύριγμα.

Πηγη: sport24.gr